Oxandrolon –jakie pojawiają się możliwe skutki uboczne?

Sterydy anaboliczne mogą powodować szereg negatywnych skutków ubocznych, jednak pojawiają się one szczególnie w sytuacji, kiedy nie przestrzega się zasad stosowania. Przedawkowanie jest nie tylko niewskazane, ale jednocześnie może wiązać się z szeregiem komplikacji w stanie zdrowia. Jeśli przyjmuje się niewielkie dawki, Oxandrolon nie powinien negatywnie wpływać na organizm i ogólne samopoczucie. Nerki oraz wątroba funkcjonują we właściwy sposób, co także wpływa na ogólną kondycję. Wśród skutków ubocznych, które pojawiają się najczęściej wymienia się bóle głowy, wymioty oraz nudności.

Sterydy online – sklep z najlepszymi środkami na masę mięśniową

Można zauważyć również zmianę w kolorze skóry, zwiększa się chęć współżycia (szczególnie w przypadku mężczyzn) oraz odbywa się nadmierna produkcja oleju w skórze. Warto wspomnieć o wypryskach i trądziku, które pojawiają się na twarzy, ramionach oraz plecach. To właśnie w taki sposób większość osób może rozpoznać przyjmowanie środków dopingujących przez drugą osobę. Wymienione objawy nie trwają jednak wiecznie. Oxandrolon, Primabolan i inne preparaty mogą być przyjmowane przez określony czas, który nie przekracza 6 tygodni. Kiedy w organizmie wszystkie funkcje powrócą do normy i rozpocznie się naturalny cykl, objawy zażywania dopalaczy znikają samoistnie.

Jak działają sterydy ?

Można wtedy zapomnieć o zmiennych nastrojach oraz podatności na różne czynniki warunkujące dobry nastrój, albo wręcz przeciwnie – złość. Przyjmowanie sterydów zwiększa również szansę na zmaganie się z depresją, niepokojem i agresją. Wiele osób nie umie spać, co jest efektem nadmiernego pobudzenia i energii, którą trudno zużyć w trakcie treningu. Problem ten dotyczy szczególnie osób przyjmujących duże dawki. Znacznie mniejsza grupa osób wskazuje na problemy z hormonami (głównie cierpi na tym testosteron obecny w sterydach). Mogą pojawić się problemy z płodnością, zwiększa się poziom złego cholesterolu, pojawiają się choroby wątroby, tłusta cera, a mężczyznom rosną piersi.